Новости

10-31-2013

Всі, хто виявив бажання пройти навчання за напрямом оцінки для цілей оподаткування, отримали таку можливість


На сьогоднішній день всі особи, які виявили бажання пройти навчання, аби працювати за новою системою оцінки, отримали таку можливість, – про це на брифінгу у Кабінеті Міністрів України 30 жовтня повідомив Голова ФДМУ Олександр Рябченко. За його словами, з заявами про навчання звернулося близько 1970 осіб, 90% з них успішно склали іспит та отримали кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів за спеціалізаціями 1.8, 2.3 та напрямом 3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства».

Як повідомив Олександр Рябченко, протягом місяця Фонд та навчальні заклади, що проводять підготовку оцінювачів за новою системою оцінки, технічно можуть забезпечити підготовку 2,2 тисяч осіб.

«За ті чотири місяці, відколи розпочалося навчання, ми могли підготувати майже 9 тисяч фахівців. Звернулося з таким бажанням під 2 тисячі осіб. Люди самі вирішують, вчитись чи не вчитись. Але навчання триває, уже 11 закладів його проводять, і найближчим часом до цього процесу залучаться ще 3 заклади», – зауважив Голова ФДМУ.

За його словами, бажання отримати свідоцтво керівника суб’єкта оціночної діяльності виявили близько 1200 фізичних осіб, і всі вони отримали таку можливість «90%, з них успішно склали іспит, а це 1086 осіб, та отримали свідоцтво керівників суб’єктів оціночної діяльності», – підкреслив Олександр Рябченко.

Як повідомив Голова ФДМУ, станом на 30жовтня 2013 року до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності включено інформацію про 1540 оцінювачів для цілей оподаткування, а також 347 суб’єктів оціночної діяльності разом з 644 представництвами.

«Сьогодні для населення в країні відкрито 991 пункт для отримання послуг з оцінки для цілей оподаткування. І ці компанії та представництва є у кожному регіоні без винятку», – сказав він.

Олександр Рябченко наголосив: «Ми хочемо, щоб і в подальшому зростала кількість фахівців. Це, звичайно, призводитиме до здешевлення послуг, хоча й зараз ми бачимо у компаній ціни на такі послуги і в 200 грн».

Що стосується термінів виконання оцінки, то за прогнозами керівника ФДМУ, на початковому етапі вона займатиме до 7 днів, але в подальшому, коли всі призвичаяться до нової системи і правил, цей термін не перевищуватиме 3 днів.

Як сказав Олександр Рябченко, введення нової системи оцінки направлене також на те, щоб уникнути можливості домовленостей між оцінювачами і людьми, які користуються їхніми послугами, для чого створено програмні продукти, що автоматично визначатимуть вартість майна.

Довідково. 9 січня 2013 року Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження № 6-р, яким затверджено План заходів з нормативного врегулювання питання проведення оцінки для цілей оподаткування, а 4 березня 2013 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 231 (далі – Постанова), якою затверджено Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Зазначена постанова набула чинності 17.04.2013 р. Проведення оцінки за новими правилами передбачено ввести з 1 листопада 2013 року.

На виконання вимог пункту 5 Постанови Фонд розробив вісім нормативно-правових актів (набули чинності з 27.06.2013), які встановлюють технологічний порядок впровадження оцінки для цілей оподаткування, були погоджені Державною службою з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та зареєстровані в Міністерстві юстиції в установленому законодавством порядку. Згідно з висновком Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, зазначені нормативно-правові акти відповідають Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Зазначена Постанова дала можливість широкому загалу оцінювачів та інших осіб з вищою освітою в короткий строк здобути професію оцінювача для цілей оподаткування.

Розпочатий процес навчання оцінювачів має системний характер і продовжується. З 2 липня 2013 року навчальними закладами здійснюється навчання за програмами базової підготовки оцінювачів за відповідними спеціалізаціями та напрямом «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» та складання іспитів керівників суб’єктів оціночної діяльності, кількість яких на сьогодні складає 11 закладів. Повна інформація про заклади, що проводять навчання оцінювачів та інших осіб за спеціалізаціями 1.8, 2.3 та напрямом 3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», знаходиться на сайті Фонду – www.spfu.gov.ua.

Контакты

+38 (050) 289 23 15
+38 (093) 034-57-06
advice18032013@gmail.com
91011, Украина, г. Луганск, ул. Дзержинского 33, офис 105 (ориентир ост. Динамо)

Обратная связь

Мы получили Ваше сообщение.
Спасибо!